Onkologický ústav v Brně dnes otevřel nové centrum pro onkologickou prevenci

Masarykův onkologický ústav (MOÚ) v Brně zahájil provoz Centra onkologické prevence. V budově za 739 milionů se nachází sedm specializovaných pracovišť, které pokrývají veškerou onkologickou prevenci. Pacienti zde najdou například pracoviště preventivního poradenství nebo oddělení preventivních onkologických prohlídek. Ředitel MOÚ Marek Svoboda dnes při otevření novinářům řekl, že centrum umožní rozšířit služby a navýšit kapacity pro prevenci.

Premiér Andrej Babiš, ministryně financí Alena Schillerová i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (všichni ANO), kteří se dnes zúčastnili otevření centra, se shodli, že zdravotnictví je pro jejich vládu na prvním místě. Vojtěch doplnil, že investice do prevence a inovativních technologií jsou stěžejní pro zvládnutí nárůstu počtu pacientů, se kterým se české i evropské zdravotnictví potýká.