V pankrácké věznici si lidé připomněli popravenou političku Horákovou

V pražské pankrácké věznici lidé uctili památku právničky a političky Milady Horákové a dalších obětí komunistického režimu. Pietní shromáždění se jako již v minulých letech uskutečnilo na místě, kde byla žena před 76 lety po vykonstruovaném procesu popravena. Zástupci vězeňské služby, politiků, soudů i dalších institucí položili věnce k pamětní desce. Zazněla státní hymna a pietní akt uzavřela minuta ticha. Řečníci ve svých proslovech připomněli odvahu Milady Horákové i krutosti komunistického režimu. Místopředseda Poslanecké sněmovny Jiří Barták (Motoristé) vyzdvihl také vnitřní svobodu političky a její absolutní oddanost pravdě. Popsal, jak se snažila chránit slabší a pomáhat jim. Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) doplnil, že ani v dnešní době nesmíme zapomínat na hodnoty, které vyznávala. Právnička, národněsocialistická poslankyně a bojovnice za práva žen Horáková aktivně vystupovala proti komunistickému režimu. V roce 1950 byla ve vykonstruovaném procesu odsouzena k trestu smrti za údajnou špionáž a velezradu. Popravena byla navzdory přímluvám osobností z celého světa.