Nor Skjonsfjell vyhrál Jizerskou padesátku, Řezáč byl třetí

Nor Gunnar Karl Skjonsfjell vyhrál 38. ročník Jizerské padesátky. Zmrzlou trať proletěl v druhém nejrychlejším čase historie dvě hodiny a tři minuty a v cíli vyhrál ostrý finiš pětičlenné skupinky. Druhý byl Estonec Raul Olle a na třetím místě dojel český běžec na lyžích Stanislav Řezáč. Skjonsfjell si musel na potvrzení svého prvenství půl hodiny počkat, protože v rovince před cílem přejel ze stopy do stopy. Loňský vítěz Oskar Svärd ze Švédska, který v neděli skončil čtvrtý, podal protest. Ten ovšem jury zamítla a výsledky potvrdila. Řezáč, který drží časem 2:01:56 rekord trati z roku 2001, obsadil třetí pozici a oproti loňskému ročníku si o devět míst polepšil. "Jsme všichni stejně dobří borci, takže zklamaný nejsem," řekl krátce po dojezdu vítěz padesátky z minulého týdne v Číně.