Prezident Petr Pavel navštívil stavbu kostela v Neratovicích
Prezident Petr Pavel navštívil stavbu nového kostela Nejsvětější Trojice a komunitního centra Kardinála Josefa Berana v Neratovicích. Jako první sakrální stavba v Česku bude částečně vytištěna pomocí 3D tisku betonu. Revoluční technologií 3DCP jsou realizovány věž kostela a fara. Autorem návrhu je architekt Zdeněk Fránek.
Prezident si během návštěvy prohlédl rozestavěný kostel a komunitní centrum. Centrum ponese jméno kardinála Josefa Berana. Projekt v Neratovicích vytvoří nové místo pro bohoslužby, setkávání, vzdělávání a komunitní akce. Součástí areálu bude také společenský sál a zázemí pro farnost i veřejnost. Součástí věže kostela bude například lezecká stěna.
Neratovická farnost zahrnuje 13 obcí a současné prostory podle nadace kapacitně nestačí. Projekt tak přináší nové zázemí do města, které bylo v roce 1957 záměrně budováno bez kostela. Stavba kostela Nejsvětější Trojice a komunitního centra Kardinála Josefa Berana má být dokončena na podzim roku 2028.