Průzkum: Volby v květnu by jasně vyhrálo ANO, Motoristé by křesla nezískali
Volby do Poslanecké sněmovny by v květnu s velkým náskokem vyhrálo vládní hnutí ANO, které by podle průzkumu agentury NMS pro Právo získalo 32,5 procenta hlasů. Druhou ODS by volilo 14,8 procenta občanů, třetí hnutí STAN má podporu 14,5 procenta voličů. Do Sněmovny by se dostalo ještě hnutí SPD Tomia Okamury, které si v květnu polepšilo na 8,7 z dubnových 7,4 procenta, a Piráti, kteří ale naopak spadli z osmi na 6,7 procenta. Lidovci a TOP 09, kteří se v říjnu dostali do Sněmovny za předvolební koalici Spolu, by získali okolo 2,5 procenta. Stále pod pětiprocentní hranicí nutnou pro vstup do Sněmovny se nacházejí Motoristé, v květnu by získali 4,8 procenta. Právě tato strana a její politici zaznívali nejčastěji v odpovědi na otázku, co dotazované v posledním měsíci zklamalo. Motoristy nebo jejich politiky označila za zklamání zhruba pětina respondentů, uvedl deník. Nové hnutí Naše Česko v čele s jihočeským hejtmanem Martinem Kubou (dříve ODS) proti předchozímu průzkumu oslabilo na 2,8 procenta. "Poměr sil vládního a opozičního bloku zůstává v květnu podobný jako u říjnových parlamentních voleb. Ani nový projekt Naše Česko zatím nedokázal s dynamikou výrazně pohnout," uvedla politická analytička NMS Tereza Friedrichová.