V Mariánských Lázních zahájili sezónu bez hostů

Před liduprázdným prostranstvím u kolonády byla v sobotu zahájena letošní lázeňská sezona v Mariánských Lázních. Tradiční svěcení pramenů se odehrálo, ale jen za účasti představitelů města, lázní a před kamerami. Oficiální slavnost, které se obvykle účastní tisíce lidí, se letos kvůli opatření proti koronaviru nekonala.

Generální ředitel Léčebných Lázní Mariánské Lázně Karel Kalivoda ČTK řekl, že lázně, které byly od poloviny března uzavřené, už první hosty přivítaly. "My jsme měli to štěstí, že jsme minulé pondělí už přivítali první hosty v hotelu Centrální lázně. Takže pro léčebné lázně už sezona skutečně začala a budeme doufat, že se naše lázeňské hotely budou postupně zase otevírat," řekl ČTK Kalivoda.

Aktuálně je v lázních asi 50 pacientů a příští týden by mělo přijet dalších asi 50. "Pro nás je přínosem každý host v současné době. Jde nám o to, abychom pokryli náklady a udrželi firmu v provozu. Počítáme s tím, že lázeňské hotely neotevřeme letos všechny a budeme otevírat podle poptávky klientely a na otevření státních hranic," doplnil Kalivoda.

Lázně v Mariánských Lázních už musely sáhnout k první vlně propouštění, které se dotkla asi 115 pracovníků. Podle Kalivody ale stále zůstává asi 500 zaměstnanců, které by si lázně chtěly udržet.

Podle starosty města Martina Kaliny (Piráti) se letos město bude orientovat zejména na české klienty.

Autor: Libor Kukal