Výsledky ze sportu

Česká tenistka Květa Peschkeová vyhrála na turnaji v New Yorku, který je generálkou na US Open, titul ve čtyřhře. Spolu s Demi Schuursovou z Nizozemska si ve finálovém souboji třetího s druhým nasazeným párem poradily 6:1, 4:6, 10:4 s americko-čínskou dvojicí Nicole Melicharová, Sü I-fan. Pětačtyřicetiletá Peschkeová si připsala celkově 35. triumf v kariéře. Finále mužů vyhrál Srb Novak Djokovič, mezi ženami slavila Běloruska Viktoria Azarenková.

Bývalý mistr světa ve freestyle motokrosu Libor Podmol úspěšně absolvoval první vytrvalostní rallye v kariéře. V Řecku obsadil třetí místo v závodě, který byl součástí mistrovství Evropy v cross country rallye. Podmol, jenž se chystá na lednový start na slavné Rallye Dakar, nestačil jen na vítězného Macieka Giemzu z Polska a parťáka v týmu Orion Moto Racing Group Milana Engela. "Jsem nadšený. Zjistil jsem, že špička Evropy jede v tempu, které bych časem zvládl. U rallye jezdců jsem si vydobyl respekt," řekl Podmol po absolvování sedmidenní soutěže, v níž se dvakrát prosadil na stupně vítězů a jednou se radoval z prvenství v etapě.