Wimbledonská vítězka Petra Kvitová vyhrála i na Turnaji mistryň

Petra Kvitová, foto: ČTK

Česká tenistka Petra Kvitová zvítězila v Turnaji mistryň! Stala se teprve třetí Českou v historii, která měla podobný úspěch. Potvrdila tak své nedávné vítězství ve Wimbledonu a díky bodovému zisku postoupila na druhé místo v ženském tenisovém žebříčku.

Petra Kvitová, foto: ČTK
Kvitová prošla turnajem v tureckém Instanbulu se ztrátou pouhých dvou setů. Ve finále vrcholného klání sezóny porazila Bělorusku Viktorii Azarenkovou 2:1 na sety, připomíná zpravodaj Českého rozhlasu na turnaji Jaroslav Plašil:

"Skvělá reklama na ženský tenis byla dárkem pro vynikající turecké fanoušky. Ti, kteří přišli na finále, a bylo jich třináct tisíc, viděli fantastické utkání plné zvratů, ve kterém nakonec slavila úspěch hra útočněji laděné Petry Kvitové. Česká tenistka vyhrála po setech 7:5, 4:6 a 6:3 a získala titul hned na svém prvním startu na turnaji mistryň."

Sama přitom přiznává, že tentokrát nezvítězila snadno:

Viktoria Azarenková, foto: ČTK
"Já jsme věděla, že s Viktorií to bude hrozně těžké, protože naposled jsme hrály na tři sety a hodně se zlepšila. Hrajeme vždycky vyrovnaně, takže tam rozhodují maličkosti. Vracela míče velmi dobře, takže servisem jsem si moc nepomáhala. Všechno bylo většinou z výměny, a abych to nějak shrnula, každej boj byl takovej vachrlatej. Nikdy jsme nevěděly, kdo ho získá."

Radost z úspěchu své dcery neskrýval ani její otec Jiří Kvita.

"To byla nádhera! Samozřejmě nejhorší to bylo ve druhém setu, kdy se to ze začátku začalo trošku lámat. Ale Petra se nakonec chytla a já jsem věřil, i když ten druhý set prohrála, že jako ve Wimbledonu dokáže, že na to má a že zvítězí. I když Azarenková hrála skvělý tenis.".

Další české tenistce Květě Peschkeové finále Turnaje mistryň nevyšlo. Ve čtyřhře podlehla spolu se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou americkému páru Raymondová - Huberová dvakrát 4:6. Finalistka Turnaje Peschkeová se v žebříčku čtyřher dělí se Srebotnikovou také o druhé místo. V mužském žebříčku zůstal Tomáš Berdych na sedmém místě.