Barytonista Plácido Domingo vystoupí 16. října ve Dvořákově síni Rudolfina
Španělský legendární barytonista Plácido Domingo vystoupí 16. října ve Dvořákově síni Rudolfina. V Praze se představí s výběrem ze slavných operních árií i temperamentních španělských zarzuel. Na pódium jej doprovodí slovenská sopranistka Adriana Kučerová, česká mezzosopranistka Ester Pavlů a hudební doprovod zajistí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou slovenského dirigenta Rastislava Štúra. Informovala o tom ze strany pořadatele Štěpánka Filipová.
Do metropole dorazí na pozvání Gabriely Rachidi, ředitelky Festivalu Krumlov, na kterém Domingo loni vystoupil už potřetí. "Spolupracujeme již 14 let a každé setkání s touto výjimečnou osobností je velkou ctí a inspirací. Maestro za 50 let své kariéry nastudoval přes 160 rolí. Co pár dní je na jiném místě, v jiném sále, ztvárňuje stále hlavní role v inscenacích v operních domech po celém světě. Je až neuvěřitelné, jakou energií oplývá a jakým způsobem ji umí promítnout do svého výkonu," uvedla Rachidi.