Berdych vyhrál první turnaj ATP v kariéře

Tenista Tomáš Berdych získal první turnajové vítězství na okruhu ATP v kariéře. Devatenáctiletý český tenista v nedělním finále v italském Palermu porazil domácího Filippa Volandriho dvakrát 6:3. Berdych tak obdrží šek v hodnotě 52.000 eur a 35 bodů do světového žebříčku Champions Race. Nadějný český tenista působí na profesionálním okruhu od roku 2002 a letos má skvělou sezónu. Na olympijském turnaji se probojoval do čtvrtfinále, předtím v druhém kole porazil světovou jedničku Rogera Federera. Na grandslamovém US Open se Berdych probojoval až do osmifinále a minulý víkend pomohl českému týmu k výhře nad Paraguayí v baráži Davisova poháru. Na turnaji v Palermu byl jako 74. tenista světového žebříčku v roli osmého nasazeného hráče. Na cestě do finále vyřadil Španěla Oscara Hernandeze, Argentince Josého Acasusa, domácího Andrease Seppiho a v semifinále pak turnajovou sedmičku Davida Ferrera ze Španělska. Berdych je prvním českým tenistou, jenž letos zvítězil ve dvouhře na turnaji ATP. Více se zatím dařilo ženám - v březnu v Acapulku triumfovala Iveta Benešová, srpnový turnaj ve Vancouveru se zase stal kořistí mladičké Nicole Vaidišové.