České basketbalistky porazily v Karlových Varech Rumunsko 117:44

České basketbalistky porazily ve svém druhém vystoupení na turnaji v Karlových Varech Rumunsko vysoko 117:44 a jsou bez porážky v čele tabulky. Ve druhém zápase domácí Lokomotiva zdolala Tunisko 71:63. Jednoznačnému vítězství českých reprezentantek nad slabými Rumunkami nijak nenapovídala první čtvrtina, kterou české hráčky vyhrály pouze 15:13. Trenér Lubomír Blažek pak hráčkách ve dvouminutové přestávce řádně domluvil. "Z naší strany byla první čtvrtina strašná. Hráčky snad nepochopily, že začal zápas. Hrály zcela nekoncentrovaně," láteřil Blažek, který pozměnil od druhé čtvrtiny taktiku. Ve zbytku zápasy české basketbalistky ničily soupeřky celoplošnou nátlakovou hrou. Rumunky ve druhé desetiminutovce daly jen čtyři body, nedostaly se k vážnější akci a míče ztrácely už při rozehrávce.

Autor: Jan Hloch