Česko v semifinále MS v hokeji

Čeští hokejisté nejtěsnějším výsledkem porazili reprezentaci Spojených států. O jediný gól se zasloužil ve druhé třetině Pavel Zacha. O víkendu si tak zahrají o možnost získat na domácím Mistrovství světa medaile. Nejlepším hráčem českého týmu byl brankář Lukáš Dostál, který nepustil za svá záda ani jednu střelu.

Šlo o velmi těsný souboj papírově vyrovnaných soupeřů. Češi i Američané nasbírali v základní skupině shodně po 16 bodech. Zatímco svěřencům Johna Hynese to však v ostravské skupině stačilo na druhé místo, domácí reprezentace se musela spokojit až s třetí pozicí za Kanadou a Švýcarskem.

Poslední vzpomínka na čtvrtečního soupeře nebyla zrovna příjemná. Loni na šampionátu v Tampere Spojené státy zvítězily bez větších obtíží 3:0. Více než třetina současného českého kádru u toho tehdy byla.