Čeští fotbalisté prohráli ve Walesu

Čeští fotbalisté ve třetím z osmi utkání kvalifikace mistrovství světa prohráli ve Walesu 0:1 a ve skupině utrpěli první porážku. Zápas v Cardiffu rozhodl v 81. minutě jediným gólem Daniel James. Český tým prohrál po čtyřech zápasech a nenavázal na středeční úvodní vítězství ve skupině 6:2 nad Estonskem a sobotní remízu 1:1 s favorizovanou Belgií. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého mají na kontě čtyři body a v tabulce z druhého místa ztrácejí tři body na vedoucí Belgii. Na šampionát v Kataru v příštím roce postoupí přímo pouze vítěz skupiny, týmy z druhých míst čeká play off.

Češi si dosud na světovém šampionátu zahráli v samostatné historii jen v roce 2006. Kvalifikace vyvrcholí na podzim, předtím ještě čeká reprezentanty účast na letním mistrovství Evropy. "Jsme velmi zklamaní, samozřejmě je to komplikace. Myslím, že jsme tady nemuseli prohrát. V druhém poločase jsme měli dát gól. Měli jsme proměnit šance a získat aspoň bod," řekl na on-line tiskové konferenci český trenér Jaroslav Šilhavý.