Čeští hokejisté vybojovali na MS hráčů do 18 let bronz

- Čeští hokejisté vybojovali na mistrovství světa hráčů do 18 let bronz. V utkání o třetí místo porazili v Trenčíně Lotyšsko 4:1. Česko získalo v této věkové kategorii medaili po 12 letech. "Dnes to byl obzvlášť těžký zápas. Včera jsme skončili (večer) po desáté hodině a dnes se hrálo už ve tři. Na klucích byla vidět únava a bylo to pro ně hodně obtížné. Fyzické síly hledali těžko. Ale opravdu to odbojovali a zasloužili si to," řekl trenér Jan Tomajko České televizi.

Český tým na šampionátu na Slovensku vyhrál pět ze sedmi zápasů a ani jednou neprohrál v základní hrací době. Jen s Německem a v semifinále se Švédskem v prodloužení. "Porazili jsme tři top týmy Finsko, Švédsko, Ameriku, takže musím říct, že výsledkově to byl dobrý turnaj. A herně si myslím, že to bylo ještě lepší. Hra měla nějaký styl, což si myslím, že je na tom to nejlepší," prohlásil Tomajko. Český tým nastoupil k utkání o bronz jen zhruba 18 hodin po semifinálové porážce v prodloužení se Švédskem.