Hokejová osmnáctka prohrála v semifinále MS se Švédskem v prodloužení

Čeští hokejisté prohráli v semifinále mistrovství světa hráčů do 18 let v Trenčíně se Švédskem 3:4 v prodloužení a budou hrát o bronz s Lotyšskem. Švédsko čeká ve finále domácí Slovensko. Český výběr nastoupil dnes ve stejném složení jako ve čtvrtfinále.

Zápas dospěl do prodloužení. V jeho úvodu měly oba týmy slibné šance, rozhodnout však nedokázaly. Klíčový moment přišel v závěru nastavené desetiminutovky, kdy přišel Řehák o hokejku a Švédové toho dokázali využít. Šanci Hermanssona ještě Psohlavec zastavil, 42 sekund před možným koncem prodloužení jej ale prostřelil Meijer.