Cyklisty čeká na domácím šampionátu i boj o mistrovství světa

Východočeská města Třebechovice pod Orebem a Hořice v Podkrkonoší budou od pátku do neděle svědky bojů silničních cyklistů o domácí mistrovské medaile. Šampionát je zároveň nominací na mistrovství světa, na nichž si účast zajistí pouze vítězové časovky a silničního závodu. Juniorům a jezdcům do 23 let půjde o mistrovství Evropy.

V Třebechovicích si nejlepší časovkáři rozdělí medaile ve čtvrtek 23. června, o víkendu jsou na programu závody s hromadným startem v Hořicích. Podle ředitele šampionátu Vladimíra Vávry z pořádajícího klubu PSK Whirlpool je na společný šampionát českých a slovenských cyklistů přihlášeno přes tři stovky juniorů a závodníků kategorií do 23 let a elite. "Přihlášeni jsou všichni nejlepší, ale časovku určitě nepojedou Hruška a Andrle, kteří mají ve Španělsku nominační soustředění stáje Liberty Seguros na Tour de France," řekl Vávra.

Chybět ale nebudou obhájci loňských zlatých medailí - vítěz časovky Michal Hrazdíra z Dukly Praha a šampion ze silničního závodu Ondřej Sosenka jezdící za italskou stáj Aqua e Sapone. Na startu budou i slovenští mistři Ján Valach a Martin Riška, kteří jezdí za české stáje eD'system-ZVVZ respektive PSK Whirlpool. Riškovi půjde o čtvrtý triumf za sebou.