Kajakář Šváb byl na MS šestý na olympijské dvoustovce

Kajakář Filip Šváb obsadil na mistrovství světa v Poznani šestou pozici na olympijské trati 200 metrů a po sobotním bronzu čtyřkajaku se postaral o druhý nejlepší výsledek české výpravy na šampionátu. Sedmadvacetiletý Šváb na startu závodu, jenž bude mít za dva roky v Londýně olympijskou premiéru, mírně zaváhal a na vítězného Edwarda McKeevera z Británie ztratil 796 tisícin sekundy. Stříbro získal po těsném souboji s Polákem Piotrem Siemionowským německý kajakář Ronald Rauhe. K bronzu Švábovi chyby čtyři desetiny sekundy. Desátý muž z dvoustovky na červencovém mistrovství Evropy ve španělské Trasoně Šváb byl spolu se čtyřkajakem jedinou českou lodí, jež se v Poznani představila v jízdě o medaile. Další kajakář Jan Štěrba na neolympijské trati 500 metrů vyhrál finále B.