Od deblkanoistů Volfa se Štěpánkem se v Pekingu očekává medaile

Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, foto: ČTK

V pozici jednoznačných medailových kandidátů odletí do Pekingu deblkanoisté Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek. Naše zkušená dvojice vyřadila v domácí kvalifikaci své největší rivaly Jirase s Máderem, kteří jsou stejně jako oni mistry světa. V Pekingu by jejich největšími soupeři měly být lodě Slovenska, Německa, Francie i domácí Číny.

Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek,  foto: ČTK
Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem už ochutnali sladké pocity světových šampionů a v jejich sbírce nechybí ani olympijská medaile z řeckých Athén. Na pekingském kanálu absolvovali dvě desetidenní soustředění, takže na letošní vrchol sezóny by měli být dobře připravení, jak ostatně potvrzuje prvně jmenovaný.

"Vrátili jsme se z tréninkového kempu, víme co nás čeká a v závěru nám to na těžkém kanálu už šlo. Samozřejmě pojedeme na co nejlepší výsledek a když to vyjde na medaili tak budeme nejen spokojení, ale šťastní."

Jste mistry světa a tím, že z každé země může jet jen jedna loď, tak se od vás bude medaile čekat. Nebude to poprvé, co budete pod psychickým tlakem, ještě to s vámi něco dělá?

"Bude to malinko stresovější situace a nejen pro nás, protože tím, že v každé kategorii startuje jen jedna loď, tak nás v případě, že se to nepovede nemá kdo zastoupit. Ale jezdíme už spolu hodně dlouho, tak na to musíme být připravení a doufám, že nás to nějak negativně nezasáhne."

V deblkanoi je nutná synchronizace, sehranost s parťákem. Stává se ještě, že přijedete na kanál, který vyhovuje jenom jednomu z vás nebo jste už tak srostlí, že to buď sedne oběma nebo nikomu?

"Máme oba stejné oblíbené tratě. Jsme tak sjetí, že to jinak nehrozí, buď nám trať společně vyhovuje nebo ne."

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio