MZV kvůli fotbalovému MS posílilo velvyslanectví v USA i konzulát v Los Angeles

Ministerstvo zahraničních kvůli fotbalovému mistrovství světa v USA, Mexiku a Kanadě posílilo velvyslanectví ve Washingtonu i generální konzulát v Los Angeles, řekl na tiskové konferenci ministr zahraničních věcí Petr Macinka (Motoristé). Zástupci ministerstva budou u všech zápasů české reprezentace na turnaji, který začíná 11. června. Ministerstvo zveřejnilo na svých webových stránkách základní doporučení pro fanoušky, kteří se na šampionát vypraví. Ministerstvo očekává vysoký zájem fanoušků, kvalifikovaný odhad počtu cestovatelů zatím podle Macinky nemá. Úřad doporučuje registraci do cestovatelského systému Drozd, ale ani z něj zatím nelze tyto informace vyčíst, protože lidé se většinou hlásí na poslední chvíli. "Posílili jsme kapacity generálního konzulátu v Los Angeles a na zastupitelském úřadě ve Washingtonu. Aktivizujeme také honorární konzuly," uvedl Macinka.

Česká reprezentace se na mistrovství světa představí po 20 letech. Před začátkem šampionátu ještě odehraje v New Jersey 4. června tamního času generálku proti Guatemale. Do turnaje vstoupí 11. června tamního času v Guadalajaře proti Koreji. Následně se v Atlantě utká s Jihoafrickou republikou a skupinové boje zakončí v Mexiko City proti domácímu výběru.