Poslanec Snítilý zvažuje odchod z klubu ČSSD
Poslanec ČSSD Evžen Snítilý zvažuje, že vystoupí z poslaneckého klubu ČSSD, ze sociální demokracie a složí i poslanecký mandát. O vystoupení z klubu i ze sněmovny se chce rozhodnout ještě před páteční volbou hlavy státu. Řekl to po úterním jednání sněmovní frakce ČSSD. Uvedl také, že i on dostal kulku ze střelné zbraně. Rovněž senátorkám Lianě Janáčkové a Janě Juřenčákové z klubu SNK kdosi poslal do Senátu kulky. Obě senátorky jako jediné ze svého klubu volily prezidentem Václava Klause. Podle dostupných informací dostali kulky i dva bývalí sociální demokraté Miloš Melčák a Michal Pohanka. Oba volili v první volbě Klause. Snítilý v první volbě nedal svůj hlas Václavu Klausovi ani Janu Švejnarovi. V sobotu ze zdravotních důvodů společnou parlamentní schůzi na Pražském hradě opustil. Spekuluje se o tlaku, jemuž údajně čelil. Občanští a sociální demokraté se ale z vytváření tohoto tlaku obviňují navzájem.