V Passově probíhá veřejné slyšení k Temelínu
Veřejné slyšení o bezpečnosti jihočeské jaderné elektrárny Temelín a jejím vlivu na životní prostředí v bavorském Pasově od začátku doprovázejí emoce ze strany odpůrců atomu. Akce organizovaná českým a německým ministerstvem životního prostředí ani po celodenním projednávání nezměnila názory odpůrců a stoupenců elektrárny, kteří si předkládané argumenty vzájemně neuznávají. "Zase nám tady lžou a myslí si, že jim na to naletíme. Udělají si studie podle svého a tvrdí, že jsou nezávislé," řekl jeden z bavorských odmítačů atomu, který znechuceně odešel. "Zaplatí si experty, aby jim tancovali podle toho, jak pískají," uvedl s dodatkem, že "když jim to tam bouchne, tak budou plakat - a my s nimi". Obdobné názory - ovšem na katastrofické expertízy - však mají i přívrženci atomu. Jádro označují za jedinou na rozmarech přírody nezávislou formu energie, jež neznečišťuje ovzduší skleníkovými plyny. Šéfka českého Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová před novináři vyjádřila potěšení z toho, že se slyšení koná. Navzdory zjevným emocím, které na straně odpůrců atomu panovaly, označila atmosféru za "racionální"; je podle ní důležité, aby se o tomto tématu nadále mluvilo.