Čeští curleři podlehli na OH britským obhájcům stříbra 4:7

Čeští curleři si na olympijském turnaji v Cortině d'Ampezzo připsali ve čtvrtém utkání čtvrtou porážku. Nad jejich síly dnes byli obhájci stříbra Britové, tým Lukáše Klímy favorizovanému soupeři podlehl 4:7.

Debutanti pod pěti kruhy proti úřadujícím mistrům světa od začátku jen dotahovali ztrátu. Skotská sestava skipa Bruce Mouata hned v prvním endu získala dva body a v třetím opět, zatímco český tým dokázal reagovat vždy jen jednobodovým ziskem. Možný předčasný konec zápasu Češi odvrátili ziskem dvou bodů v osmém endu a snížili na 4:6, ale soupeř si zápas pohlídal.