Distributoři pohonných hmot odmítají, že by kvůli situaci na Blízkém východě uměle navyšovali ceny
Distributoři pohonných hmot odmítají, že by zneužívali situaci na Blízkém východě. Po jednání se zástupci české vlády to řekl předseda představenstva skupiny Orlen Unipetrol Mariusz Wnuk. Na zhruba hodinové schůzce řešili spolu s dalšími zástupci dodavatelů benzinu a nafty ceny v zemích Visegrádské čtyřky. S premiérem Andrejem Babišem (ANO) se sejdou znovu za několik dní. O vysokých cenách pohonných hmot jedná dnes vláda. Možným řešením by mohlo být zastropování marží obchodníků. Ještě minulý týden přitom ministerstvo financí tvrdilo, že se marže od začátku konfliktu na Blízkém východě spíš snižovaly. V neděli ale Babiš uvedl, že jediné možné řešení vedoucí ke zlevnění pohonných hmot je právě zastropování marže obchodníků. Zastropování cen pohonných hmot v zahraničí nebo snížení spotřební daně se podle něj neosvědčily. Opoziční ODS navrhuje snížit spotřební daň.