Centrem Prahy prošel průvod na podporu Palestiny

Centrem Prahy prošel v neděli průvod na podporu Palestiny. Zapojilo se do něho několik desítek lidí. Cestou z náměstí Republiky na Kampu mávali palestinskými vlajkami a vykřikovali hesla jako Svobodná Palestina! či Ruce pryč od Palestiny! Doprovázel je antikonfliktní tým, pěší policisté i policejní auta.

Akci pořádalo sdružení Přátelé Palestiny s hnutími z iniciativy Ne naším jménem u příležitosti palestinského Dne půdy. Cílem bylo vyjádřit podporu Palestině, Libanonu a Íránu. Pořadatelé vyzvali účastníky průvodu, aby se přidali k jejich organizacím. Podle jejich vyjádření tak budou moci lépe komunikovat s veřejností i politiky. Účastníkům rozdali letáky a kontakty na představitele jednotlivých organizací.