Klempíř: Vybraná státní muzea a galerie budou první neděli v měsíci zdarma

Stálé expozice Národní galerie Praha, Moravské galerie v Brně nebo Muzea umění Olomouc, které jsou příspěvkovými organizacemi ministerstva kultury, budou první neděli v měsíci přístupné zdarma. Opatření platí od dubna, poprvé se tedy má týkat nadcházející neděle 5. dubna. Na síti X to dnes oznámil ministr kultury Oto Klempíř (za Motoristy).

Je to podle něj pilotní projekt, která má naplnit závazek vlády Andreje Babiše (ANO) zpřístupnit kulturu všem. "Zavedení pravidelných dnů bez vstupného odpovídá běžné praxi v Evropě," napsal Klempíř.