V neděli budou zdarma přístupná některá muzea v Česku
V neděli bude v Česku zdarma otevřených pět muzeí. Na sociální síti Facebook to oznámilo ministerstvo kultury. Volně přístupné budou stálé expozice Národního muzea, Moravského a Slezského zemského muzea. Lidé nebudou muset platit vstupné ani v pražském a brněnském technickém muzeu. Vstup by měl být zdarma každou druhou neděli v měsíci. Resort tak navazuje na minulou neděli, kdy otevřel některé vybrané galerie. O ty byl až pětinásobný zájem. Tento testovací režim by měl podle resortu platit až do začátku letních prázdnin. Mluvčí ministerstva Barbora Šťastná k projektu řekla, že zvažují i pravidelný vstup zdarma do dalších institucí v Česku. Třetí a čtvrtou neděli v měsíci by pak mohly být veřejnosti zdarma přístupné i jiné památky nebo expozice. Resort tak chce vrátit návštěvnost na úroveň před pandemií covidu-19.