Hokejová osmnáctka deklasovala na MS Dánsko 9:1
Čeští hokejisté do 18 let deklasovali na mistrovství světa v Bratislavě Dánsko 9:1 a posunuli se do čela základní skupiny B. Svěřenci trenéra Jana Tomajka měli již před posledním utkáním v první části turnaje jistý postup do play off; o tom, zda postoupí do čtvrtfinále z prvního, nebo z druhého místa, rozhodne pondělní souboj týmu USA s Německem. Aktuálně mají Češi devět bodů, Američané sedm.
Loni mladí Češi skončili ve čtvrtfinále po prohře 2:3 v prodloužení s Kanadou. Na medaili čekají od roku 2014, kdy parta kolem Davida Pastrňáka či Pavla Zachy prohrála finále s USA 2:5.