Radiožurnál: Šigut a dalších 12 obviněných ve fotbalové kauze korupci přiznalo

Záložník Karviné Samuel Šigut a dalších 12 obviněných v moravskoslezské části korupční kauzy ve fotbale se policii přiznalo ke zmanipulování zápasů a přijetí nebo dávání úplatků. Uvedl to Radiožurnál s odkazem na informace z policejních dokumentů. Obvinění se vyjádřit odmítli.

Podle Radiožurnálu se Šigut policii přiznal, že na zápasy sázel, nejméně dvě utkání ovlivnil a také přijal úplatek. "Částka v rozmezí mezi 20 a 30 tisíci korun, přesně si již nepamatuji," řekl Šigut policii. V kauze bylo na konci března obviněno 32 lidí, z toho 18 v moravskoslezské části. Etická komise Fotbalové asociace ČR zahájila v první březnové vlně 47 disciplinárních řízení, další pak v květnu. Z prvoligových klubů se kauza týká Karviné, z druhé nejvyšší soutěže pak Opavy a Chrudimi. Do kauzy je zapojeno i několik hráčů z nejvyšší soutěže, vedle Šiguta také Jakub Elbel (Olomouc) nebo David Látal (Ostrava).