Philip Morris zahájil v Kutné Hoře výrobu nikotinových sáčků. Investice přesáhla dvě miliardy korun

Tabáková společnost Philip Morris ČR spustila ve svém kutnohorském závodě novou linku na výrobu beztabákových nikotinových sáčků. Do modernizace technologií a rozšíření produkce investovala firma přes dvě miliardy korun, což je dvojnásobek původně plánované částky. Krok je součástí dlouhodobé strategie koncernu, který chce postupně nahrazovat tradiční cigarety bezdýmnými alternativami. Podle generálního ředitele Fabia Costy se tak továrna s dvousetletou historií stává klíčovým pilířem evropské produkce. Nové výrobky se odtud budou exportovat do 45 zemí světa.

Produkce nikotinových sáčků běží souběžně s dosavadní výrobou klasických tabákových výrobků. V areálu aktuálně pracuje přibližně tisícovka lidí, ale s očekávaným růstem objemu výroby plánuje podnik v příštím roce přijmout dalších 100 až 120 nových zaměstnanců. Slavnostního spuštění se zúčastnili i starosta Kutné Hory Lukáš Seifert (ODS) a ministr zemědělství Martin Šebestyán (za SPD), který zdůraznil význam tabákových výrobků pro český export. Samotné společnosti v loňském roce sice klesl čistý zisk o více než devět procent na 3,04 miliardy korun, její celkové tržby však i díky bezdýmným výrobkům zaznamenaly mírný růst.