Průzkum STEM: Dvě pětiny malých dětí tráví u mobilu přes hodinu denně

Zhruba 42 procent dětí v Česku ve věku od šesti měsíců do pěti let tráví u mobilu nebo tabletu ve všední den více než hodinu denně. Osmnáct procent dokonce přes dvě hodiny. Vyplývá to z letošního průzkumu agentury STEM mezi více než tisícovkou rodičů.

U nejmenších dětí do 11 měsíců téměř polovina rodičů uvedla, že obrazovky nesledují vůbec. Třetina ale podle průzkumu tráví u obrazovek alespoň půl hodiny denně. Častější používání mobilů a tabletů je také běžnější u dětí se staršími sourozenci.

Podle údajů Nadace O2 tráví děti a mladiství v on-line světě běžně kolem čtyř hodin denně, nejčastěji na sociálních sítích. Operátor O2 proto spustil novou kampaň zaměřenou na bezpečnost dětí na internetu a nabízí rodičům tipy a vzdělávací materiály prostřednictvím své aplikace.