Rybář: Davidová po olympiádě ukončí sezonu

Biatlonistka Markéta Davidová ukončí po olympijských hrách v Itálii sezonu. V Anterselvě zůstává jako náhradnice pro středeční štafetu, po skončení her podstoupí vyšetření vyhřezlé ploténky a do zbývajících tří podniků Světového poháru v Kontiolahti, Otepää a Oslu nezasáhne. Novinářům to řekl sportovní ředitel svazu Ondřej Rybář.

"Markéta po olympiádě nepojede už na žádný jiný závod a sezona pro ni bude uzavřená. Na tom jsme se domluvili. Olympiádou končí pro Markétu sezona a proběhne řada vyšetření, která jsou potřeba k tomu, aby věděla, co bude dál," uvedl Rybář.

Devětadvacetiletá Davidová absolvovala vloni operaci vyhřezlé ploténky. Letos v lednu se jí bolesti zad vrátily, vynechala kvůli tomu lednové dva díly Světového poháru v Ruhpoldingu a Novém Městě na Moravě. Na trať se vrátila minulý týden na ZOH ve smíšené štafetě, v sobotu absolvovala ještě sprint, kde skončila na 81. místě.