Sport

Česká štafeta sprinterů ve složení Marcel Kadlec, Michal Desenský, Jan Jirka a Zdeněk Stromšík obsadila na mistrovství Evropy atletů do 23 let v Tallinnu v závodu na 4x100 metrů druhé místo. V čase 39,39 sekundy nestačila pouze o dvě setiny na vítězné Francouze. Češi už v rozběhu ukázali, že budou adepty na jednu z medailí. Výkonem 39,76 sekundy byli nejrychlejší na setinu stejně společně právě s Francouzi. V boji o medaili se dokázali zlepšit, ale na vítězství to nestačilo. Třetí skončili Rusové.

Ve finále závodu na 5000 metrů startovala v Tallinnu stříbrná medailistka z chůze na 20 km Anežka Drahotová, která obsadila dvanácté místo v osobním rekordu 16:03,18 minuty. V boji o medaile byl ještě koulař Jaromír Mazgal, který skončil sedmý výkonem 18,78 metru a k medaili mu scházelo 30 centimetrů. Oštěpař Jan Kubeš byl devátý (73,52), sprinterská štafeta Lucie Domská, Karolína Hlavatá, Martina Hofmanová a Lucie Koudelová obsadila šesté místo a štafeta mužů na 4x400 metrů doběhla na čtvrtém místě i s Desenským, který absolvoval obě štafety. Česká výprava přiveze celkem čtyři medaile, sprinter Jirka má ve sbírce po bronzu na dvoustovce medaile dvě. O zbývající cenné kovy se postarali stříbrní Anežka Drahotová v chůzi na 20 km a Radek Juška v dálce.

Čeští moderní pětibojaři získali na mistrovství Evropy juniorů do 19 let, které se koná na pražské Julisce, stříbrné medaile v soutěži družstev. Navázali tak na stříbro, které vybojovali před dvěma lety v Minsku. V individuální soutěži skončil Marek Grycz šestý, Martin Vlach osmý a Vojtěch Hercík dvanáctý, díky čemuž se v pořadí týmů Češi zařadili za vítězné Bělorusy. Třetí byli Rusové.

Asistenty Vladimíra Vůjtka na střídačce hokejové reprezentace budou extraligoví trenéři Josef Jandač ze Sparty, Jiří Kalous z Třince a Jaroslav Špaček. Ten byl členem realizačního týmu také u Vůjtkova předchůdce Vladimíra Růžičky a je asistentem trenéra v Plzni. Funkci generálního manažera bude zastávat svazový šéftrenér Slavomír Lener.