Český tenista Jan Hájek porazil v prvním kole antukového turnaje v Barceloně 6:1 a 6:4 Itala Potita Staraceho. Příštím soupeřem šestadvacetiletého olomouckého rodáka bude třetí nasazený Jo-Wilfried Tsonga z Francie.

Tenista Tomáš Berdych se v novém žebříčku ATP posunul o jednu příčku na 14. pozici, což je jeho nejlepší umístění od června roku 2008, kdy byl dvanáctý. Jeho přítelkyně Lucie Šafářová je jako nejlepší Češka před semifinále Fed Cupu osmatřicátá.

Česká reprezentantka Kateřina Nashová zahájila v USA sezonu závodů na horských kolech osmým místem v cross country v Monterey.

Squashista Jan Koukal zakončil i druhé letošní turnajové turné po Severní Americe triumfem. Nejlepší český hráč porazil ve finále Northern Ontario Open 2010 Shawna Delierra z Kanady po bitvě 3:2 na sety a vyhrál již třináctý turnaj na profesionálním okruhu PSA.

Autor: Peter Gabaľ