Sport

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou postoupily do finále čtyřhry na Gipsland Trophy v Melbourne. Buzarnescuovou a Cornetovou porazily 7:5, 6:2.

Barbora Krejčíková vypadla na tenisovém turnaji Grampians Trophy v Melbourne ve čtvrtfinále po porážce 6:7, 4:6 od Američanky Jennifer Bradyové. Nasazené sedmičce podlehla po bezmála dvouhodinovém boji. Šestašedesátá hráčka světa Krejčíková po předchozím vítězství nad Jelenou Rybakinovou z Ruska na další žebříčkovou favoritu těsně nestačila. Za celý zápas ztratila jen jednou podání, soupeřka ale byla na servisu stoprocentní.

České basketbalistky slaví počtrnácté za sebou postup na mistrovství Evropy. V závěrečném utkání kvalifikace porazily v Istanbulu Dánsko 84:63 a zajistily si první místo ve skupině D před Itálií. Závěrečný turnaj se bude hrát ve Štrasburku a Valencii od 17. a 27. června. K pečeti na postup přispěla 15 body pivotka Julia Reisingerová, který byla nejlepší střelkyní týmu trenéra Štefana Svitka stejně jako ve čtvrtečním zápase s Rumunskem (100:52).

Běžci na lyžích Michal Novák a Tereza Beranová byli devátí ve sprintu volnou technikou v Ulricehamnu. Beranová si zajela maximum ve Světovém poháru, Novák ho vyrovnal. Zvítězili domácí Švédové Oskar Svensson a Maja Dahlqvistová.