Česká tenistka Tereza Martincová si na turnaji Prague Open poprvé v kariéře zahraje na okruhu WTA o titul. V semifinále porazila 6:3, 6:4 Greetje Minnenovou z Belgie. Šestadvacetiletá Martincová zatím v pražské Stromovce neztratila ani set a do premiérového finále postoupila na čtvrtý pokus. Její soupeřkou bude vítězka Rolland Garros Barbora Krejčíková, která v semifinále porazila 6:1, 6:2 Wang Sin-jü z Číny.

Sprinter Eduard Kubelík získal na juniorském mistrovství Evropy atletů stříbrnou medaili v běhu na 200 metrů. Časem 20,82 sekundy překonal v Tallinnu o sedm setin vlastní národní rekord této věkové kategorie. Ve finále Kubelík nestačil jen na Brita Dereka Kinlocka, který zvítězil v novém osobním maximu 20,72. Osobní rekord si vytvořil i třetí Ital Federico Guglielmi (20,98).