Biker Tomáš Slavík se stal potřetí v kariéře mistrem světa ve fourcrossu. Úspěch českých barev na šampionátu v italském Val di Sole podtrhla zlatou medailí ze stejné disciplíny Michaela Hájková. V závodech elektrokol se radovali Francouz Jerome Gilloux a Švýcarka Nicole Göldiová.

Jakub Vadlejch na mítinku Diamantové ligy v Paříži opět přehodil 85 metrů, ale na rozdíl od předchozího závodu v Lausanne mu to na medailové umístění nestačilo. Výkonem 85,17 obsadil stříbrný olympijský medailista čtvrté místo. Od bronzu jej dělilo 26 centimetrů, o které byl lepší moldavský soupeř Andrian Mardare. Bronzový oštěpař z Tokia Vítězslav Veselý skončil šestý výkonem 80,73.

O první českou medaili z paralympijských her v Tokiu se postarali lukostřelci David Drahonínský s Šárkou Musilovou, stříbrní ve smíšených týmech.

Markéta Davidová získala stříbro ve sprintu na mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích. V Novém Městě na Moravě vybojovala druhou medaili.