Na MS v atletice se představí 27 českých sportovců

Mistrovství světa v atletice proběhne na Olympijském stadionu v Londýně, foto: David Jones, CC BY 2.0

V pátek začíná v Londýně mistrovství světa v atletice - do britské metropole už zamířila také většina českých sportovců.

Libor Varhaník,  foto: ČTK
Barbora Špotáková, Zuzana Hejnová nebo třeba Jakub Vadlejch patří k medailovým nadějím letošního světového šampionátu. Předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník připomněl na tiskové konferenci předchozí úspěchy na halovém mistrovství Evropy a vůbec zatím vydařenou sezónu.

"Já pevně věřím, že se nám podaří navázat i na vrcholu letošní atletické sezóny, na mistrovství světa v Londýně."

Tomu, že ze šampionátu přivezou Češi medaile, věří i šéfrenér a bývalý desetibojař Tomáš Dvořák:

"Šampionát je poměrně dlouhý, koná se na úžasném stadionu a věřím, že s úžasnou kulisou, protože nejenom britský divák atletice rozumí, myslím, že do Londýna přijedou i diváci z Evropy a nejen z ní. Atmosféra bude více než nabitá a pevně věřím, že atlety požene k co nejlepším výkonům."

Tomáš Dvořák  (Foto: ČTK)
Tomáš Dvořák je také jediným českým atletem, který přivezl ze tří po sobě jdoucích mistrovství světa zlatou medaili. Navázat by na něj letos mohla dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová.

Špotáková i Vadlejch se na MS těší

Olympijská vítězka, oštěpařka Barbora Špotáková má Londýn ráda, právě tam totiž v roce 2012 vybojovala své druhé olympijské zlato. Na šampionátu se setká se svými vrstevníky, ale i mnohem mladšími sportovci.

"Myslím, že některé mladé atletky na mě koukají s tím, že mě podporují a dívají se i trochu obdivně, že jsem tak dlouho vydržela. Cítím i podporu mladých z jiných disciplín, za to jsem hodně ráda. V Londýně atletice rozumějí a docela mi podporu dávají najevo. Věřím, že předvedu nějaký výkon, abych mohla znovu zažít nějaké obdivné pohledy, že to ještě i v takovém věku zvládám."

Mistrovství světa v atletice proběhne na Olympijském stadionu v Londýně,  foto: David Jones,  CC BY 2.0
Do britské metropole se těší také oštěpař Jakub Vadlejch.

"Slyšel jsem o tom, že je to snad nejvyprodanější mistrovství v historii, takže kulisa bude neuvěřitelná. Mám i dobré vzpomínky, loni se mi tam povedlo vyhrát první diamantovou ligu. Celou sezónu se držím na špici, tak se tam pojedu s klukama poprat."

V Londýně se postupně představí 27 českých reprezentantů. Šampionát potrvá do 13. srpna.

klíčové slovo:
spustit audio