Správa železnic zahájila stavbu trati mezi pražskou Ruzyní a Kladnem

Správa železnic (SŽ) dnes v Hostivici u Prahy zahájila stavbu dvojkolejné elektrizované trati mezi pražskou Ruzyní a Kladnem. Dokončení plánuje na rok 2029. Součástí modernizace bude obnova několika železničních stanic včetně hostivické. Náklady budou téměř 8,3 miliardy korun. Jedná se o nejdelší etapu projektu železnice Praha - Letiště - Kladno, řekli dnes novinářům ministr dopravy Ivan Bednárik (za SPD) a ředitel SŽ Tomáš Tóth.

Značná část patnáctikilometrového úseku povede mimo trasu současné tratě. Obyvatelům regionu včetně největšího středočeského města Kladna přinese rychlejší, častější a pohodlnější dopravu. Přejezdy na několika místech nahradí mimoúrovňové křížení, což přinese vyšší bezpečnost. "Většina zastávek a nádraží dostane parkovací místa Park and Ride," uvedl Tóth. V Hostivici má také vzniknout parkovací dům.