V liberecké zoo se narodil sameček silně ohrožené zebry bezhřívé

V Zoo Liberec se na konci minulého týdne narodilo mládě silně ohrožené zebry bezhřívé. Podle prvotní kontroly se jedná o samečka, který je v dobré kondici a zdárně prospívá. Pokud se ho podaří odchovat, bude cenným přírůstkem pro posílení a stabilizaci celkové evropské populace tohoto poddruhu zeber, uvedla v tiskové zprávě mluvčí zahrady Barbara Tesařová. Liberecká zoo se chovu zeber bezhřívých věnuje od roku 2006, od té doby se zde narodilo deset mláďat. Zebra bezhřívá patří mezi jedny z nejohroženějších kopytníků Afriky. Ve volné přírodě v současnosti žije pouze na dvou místech v Ugandě, v Národním parku Kidepo Valley a rezervaci Pian Upe. "Tento nejohroženější poddruh zebry stepní dnes chová jen deset zoologických zahrad a celková, až donedávna dlouhodobě stagnující, populace v lidské péči čítá pouhých 41 jedinců. Za poslední rok se ale v celé Evropě narodilo osm nových přírůstků, což je pro její posílení a stabilizaci velmi pozitivní a nadějný trend," řekl hlavní zoolog Zoo Liberec Luboš Melichar.