V Olomouci začala za přísných hygienických opatření letní Flora

Za přísných hygienických opatření kvůli pandemii koronaviru začala letní etapa mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc. Pořadatelé se tentokrát zaměřili na krásu a tajemství městských zahrádek, dvorků a zákoutí. Jarní část výstavy květin se v dubnu kvůli covidu nekonala, stalo se tak poprvé za 60 let existence. Na letní Floře je dostatek dezinfekčních prostředků. Stánky a expozice jsou rozmístěny tak, aby se zamezilo kumulaci návštěvníků a mohly být dodrženy předepsané rozestupy. Pracovníci budou kontrolovat nošení roušek uvnitř pavilonů a regulovat počet návštěvníků pavilonu A pomocí kamer.
Kapacita hlavního pavilonu je omezena na 500 lidí, menších pavilonů na 100. Autorkou hlavní expozice Zahrada za zdí je zahradní architektka Marie Doleželová. "Expozice poukáže na potenciál městských prostorů, jako jsou vnitrobloky, dvorky nebo stavební proluky. Tato místa mohou nabídnout relaxaci, oddech, sloužit jako školní zahrada, sportoviště či být místem pro setkávání a budování komunity," uvedla Doleželová. K vidění je i květinová expozice České dědictví UNESCO. Inspiruje se památkami zapsanými na světovém seznamu dědictví a bude připomínat 20. výročí zapsání olomouckého Sloupu Nejsvětější Trojice do tohoto seznamu.

Jarní, letní a podzimní etapy výstavy Flora Olomouc každoročně navštíví desítky tisíc lidí. Výstava je v pavilonech i venku ve Smetanových sadech.