Ve Špindlerově Mlýně se projevila uzávěra, lidí tam bylo méně

Ve Špindlerově Mlýně se dnes projevila uzávěra Trutnovska, která platí v regionu kvůli rychlému šíření koronaviru od pátku. Parkoviště jsou zaplněná z poloviny. Lidí je venku opravdu málo, řekl ČTK starosta Vladimír Staruch (Pro náš Špindlerův Mlýn). Jindy plná parkoviště v centru Špindlerova Mlýna byla dnes skoro prázdná.

"Je tady určitě méně lidi. Pár jich přijelo do bytů. Apartmány mají podzemní garáže, tam se těžko odhaduje, zda tam jsou lidé. Opatření, zdá se, zafungovalo. Navíc dnes je hodně pod nulou, pod mrakem, což lidi také asi odradilo," řekl Staruch. Podle starosty lidé po městě i ve vnitřních prostorách nosí roušky, dodržují odstup a chovají se zodpovědně.

Na Trutnovsko zasahují Krkonoše a jsou tam další velké skiareály, také Pec pod Sněžkou nebo Janské Lázně. V Peci je podle odhadů starosty Alana Tomáška (SNK Sněžka) lidí stejně jako minulý týden, kdy nebyla uzávěra okresu. "Přijde mi to stejné. V opatření osobně nespatřuji, že by mělo mít smysluplný výsledek," dodal Tomášek. Naopak v Orlických horách u Šerlichu, kde není omezení pohybu, bylo už od dopoledne parkoviště plné, auta s turisty přijížděla celý den.