Venkovní bazény mohou otevřít od 31. května na 50 procent kapacity

Venkovní bazény budou podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) moci otevřít na 50 procent kapacity od 31. května. Do vnitřních prostor budou moci návštěvníci vstoupit jen do šaten. Řekl to dnes na tiskové konferenci po jednání vlády. Arenberger uvedl, že ve venkovních bazénech bude nutné dodržovat nastavená pravidla, ale pohyb ve vodě nebude podmíněn nasazeným respirátorem.

Podle mimořádného opatření bude nutné, aby se návštěvníci s výjimkou dětí do šesti let prokázali negativním PCR nebo antigenním testem na koronavirus. PCR test nesmí být starší než sedm dní, antigenní než 72 hodin. Platný bude také certifikát o očkování nebo doklad o prodělání nemoci v uplynulých 180 dnech.

Někteří provozovatelé vnitřních bazénů věřili, že by mohli vzhledem k dalšímu uvolňování začít fungovat také od příštího týdne. Vláda původně měla opatření rozvolňovat podle šesti balíčků na základě počtu nakažených za posledních sedm dní na 100.000 lidí. S otevřením bazénů se počítalo, až bude pod 50 nakažených na 100.000 obyvatel. V České republice je momentálně 47 potvrzených případů koronaviru na 100.000 lidí. "V letošním roce jsme uzavřeni neuvěřitelných 150 dní a v roce 2020 to bylo také 150 dní a už to myslím vůbec nemá smysl, rozvolňuje všechno - maloobchod, restaurace i kultura," řekla minulý týden ČTK nejnavštěvovanějšího aquaparku v ČR Aquapalace Praha Vladana Horáková.