Zprávy

V Česku začalo očkování proti prasečí chřipce

V Česku v pondělí začalo očkování proti prasečí chřipce. Řada lékařů ale zatím vakcíny nedostala. Látky se do krajů vesměs teprve rozvážejí, k lékařům se podle ministerstva dostanou do pátku. Vakcínu dostane z rozhodnutí vlády zhruba milion lidí. Nejprve budou naočkováni chronicky nemocní pacienti, poté vybraní zdravotníci. Po změně v dávkování vakcín, o níž rozhodla vláda, dostane většina lidí namísto dvou dávek jen jednu. Díky tomu může být očkován větší počet lidí. Dvě dávky jsou určeny pacientům se špatnou imunitou, pacientům po transplantaci a na umělé ledvině. Na prasečí chřipku zemřeli v Česku dosud zřejmě čtyři lidé. Současně s vakcínou se rozváží antivirotikum Tamiflu, které se bude používat k léčbě pacientů s těžším průběhem prasečí chřipky.

MZ: Očkování proti prasečí chřipce bude pokračovat i v epidemii

V Česku bude pokračovat očkování proti prasečí chřipce i v době, kdy už bude epidemie na celém území, podobně postupují Švédsko či Norsko. Novinářům to řekl první náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr. "Ve Švédsku či Norsku už mají epidemii v celé zemi a očkovali přes dva miliony obyvatel. Také Česko bude v epidemii očkovat," řekl. V Česku zasáhla epidemie chřipky zatím tři kraje - Karlovarský, Moravskoslezský a Zlínský. Stínový ministr zdravotnictví ČSSD David Rath tvrdí, že pokud se vakcína podá nakaženému člověku, roste počet nežádoucích účinků. "Očkovat v tuto dobu je velké riziko," soudí Rath. Hlavní hygienik Michael Vít s tím nesouhlasí.

Lékaři chtějí právní záruky u očkování proti prasečí chřipce

Lékaři se podle právníka Sdružení praktických lékařů Jakuba Uhra mohou v souvislosti s očkováním proti prasečí chřipce dostat do velkých problémů: očkovat musejí, jinak jim hrozí až dvoumilionová pokuta. Pokud ale pacient bude mít po vakcíně závažné zdravotní komplikace, případně zemře, zodpovědnost podle Uhra ponese lékař. Někteří lékaři údajně zvažují, že si nechají od pacientů podepsat takzvaný informovaný souhlas, tedy že byli poučeni o možných nepříznivých dopadech očkování.

Ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Martin Beneš tento výklad odmítl. Odpovědnost je prý přesně vymezena zákonem. ČTK řekl, že podle zákona odpovídá výrobce za ty nežádoucí účinky, rizika a škody způsobené užitím léku, které neoznámil. Tedy neupozornil, že mohou přijít v úvahu, a nezařadil je do registrační dokumentace. Lékař má podle Beneše odpovědnost za nežádoucí účinky a rizika jen u případů, kdy by nepostupoval v souladu s rozhodnutím o registraci. Stát nese podle Beneše odpovědnost za vše ostatní.

STEM: Většina považuje směřování společnosti za špatné či nijaké

Většina občanů, dohromady téměř čtyři pětiny, si podle průzkumu STEM myslí, že česká společnost se ubírá špatným směrem či nesměřuje nikam. O opaku je přesvědčena zhruba pětina lidí, vyplývá z průzkumu. Analytici STEM poukazují na to, že v posledním roce se znatelně začalo měnit předchozí rozdělení veřejnosti na tři poměrně vyrovnané skupiny - spokojené, nespokojené a zastánce názoru, že situace "nikam nevede". Ke změně nálad přispěla hospodářská krize a vnitropolitické události, například jarní vyslovení nedůvěry vládě v parlamentu. Od začátku letošního roku tak podle STEM postupně ubývá lidí přesvědčených o správném směřování společnosti. Nespokojenost vyvrcholila v září, kdy ve správný směr společnosti věřilo rekordně málo - jen 14 procent lidí. Bylo to mimo jiné v době politické krize spojené se zrušením předčasných voleb do Poslanecké sněmovny. Od té doby se však podíl spokojených zvýšil na zhruba pětinu.

CVVM: Lidé letos poprvé důvěřují více vládě než prezidentovi

Občané podle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) důvěřují poprvé od listopadu 1989 více vládě než prezidentovi: vládě důvěřuje 71 procent občanů, hlavě státu 68 procent. Průzkum rovněž zjistil, že s politikou situací v zemi je spokojeno jen osm procent občanů. Nespokojeno je 63 procent a více než čtvrtina lidí není ani spokojena ani nespokojena, vyplývá z průzkumu.

Factum Invenio: Volby by vyhrála ČSSD, následovaná ODS, KSČM a TOP 09

Volby do Poslanecké sněmovny by v listopadu podle volebního modelu agentury Factum Invenio vyhrála ČSSD s 29,1 procenta hlasů. Druhá ODS by získala 26,7 procenta. O třetí místo by se utkala KSČM a strana TOP 09. Z průzkumu vyplynulo, že komunistům by dalo hlas 12,9 procenta voličů a TOP 09 11,6 procenta. Do sněmovny by se ještě dostali lidovci, které by volilo 5,5 procenta občanů. Při přepočtu hlasů na mandáty by sociální demokraté získali zřejmě 75 poslaneckých křesel, občanští demokraté 64 a komunisté 30. Zástupci TOP 09 by měli k dispozici 23 mandátů a KDU-ČSL osm. Podle průzkumu by se parlamentních voleb v listopadu zúčastnilo 63,8 procenta voličů.

Topolánek: Nahradit by mě mohl Drobil, Blažek nebo Zika

Předseda ODS Mirek Topolánek tvrdí, že by ho v budoucnu mohl ve funkci nahradit například místopředseda ODS v Moravskoslezském kraji Pavel Drobil, předseda brněnské ODS Pavel Blažek nebo liberecký místopředseda strany Radim Zika. Topolánek to řekl v pořadu Interview ČT24. Šéf ODS zároveň zdůraznil, že před sebou mají hodně práce, "ti lidé si musí hlasitě říct o své místo na slunci". Regionální osobnosti ODS se ale podle Topolánka musí teprve profilovat, musí si na svoji stranu získat lidi, z budoucí šéfa ODS prý musí vyzařovat vůdcovství. Všichni tři jmenovaní jsou členy týmu, který připravuje programový dokument ODS Vize 2020. Mezi nejvážnější kandidáty na post Topolánkova náhradníka se přitom nejčastěji uvádějí místopředsedové strany Petr Gandalovič a Petr Nečas.

Kvůli postřelenému odvolán velitel českého kontingentu v Kosovu

Velitel 15. kontingentu české armády v Kosovu Jiří Kývala byl odvolán z funkce do doby, než bude vyšetřen případ postřeleného českého vojáka ve městě Šajkovac. ČTK o tom informoval ministr obrany Martin Barták. Voják, který svého kolegu pravděpodobně postřelil, byl dočasně zproštěn výkonu služby. "Vzhledem k tomu, že se jedná o opakované problémy v tomto kontingentu, považuji za nezbytné řešit situaci v této oblasti komplexně," uvedl Barták. Postřelený voják se podle ministerstva obrany podrobil operaci v americké polní nemocnici. V současnosti je ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života.

Český kontingent v Kosovu se v poslední době potýká s řadou problémů. Před dvěma týdny náčelník generálního štábu Vlastimil Picek prozradil, že čtyři čeští vojáci v misi KFOR kouřili ve druhé polovině října marihuanu či hašiš. Podle listu Mladá fronta Dnes se jiní čeští vojáci v září opili a poprali. Divokou rvačku, do níž měl být zapleten i finský kolega, rozehnala až mezinárodní vojenská policie.

Vláda vyjádřila politování nad nezákonnými sterilizacemi Romek

Vláda vyjádřila politování nad sterilizacemi převážně romských žen provedenými v rozporu s právem. Podobným případům by měla zabránit připravovaná opatření, řekl po jednání vlády ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb. Zdravotnická zařízení by se při provádění sterilizací měla ujistit, že ženy se zákrokem vyslovily informovaný souhlas. Podle některých aktivistů prodělaly sterilizaci na Ostravsku až desítky romských žen. O problému se v Česku začalo hovořit na podzim roku 2004, když Evropské středisko pro práva Romů zveřejnilo podezření z nucených sterilizací. Otázkou nezákonných sterilizací se dlouhodobě zabýval ombudsman Otakar Motejl, postupně se na něj se stížnostmi obrátilo asi osm desítek převážně romských žen. "Není to omluva, protože vláda odmítá převzít zodpovědnost za individuální pochybení, která žádným způsobem neiniciovala," řekl ČTK vládní zmocněnec pro lidská práva Jan Litomiský. Podle Litomiského za konkrétními případy stojí jednotliví lékaři, kteří zákroky prováděli.

Kabinet odmítá návrh na opětovné placení prvních tří dnů nemocenské

Vláda odmítla návrh poslanců ČSSD, aby byly znovu propláceny první tři dny nemocenské. Podle premiéra Jana Fischera je podobný návrh v rozporu s protikrizovým balíčkem úsporných opatření. Do Poslanecké sněmovny ho předložila ČSSD, konkrétně usiluje o zrušení třídenní karenční neboli čekací doby, během níž zaměstnanci nedostávají žádné dávky. "Se všemi návrhy, které jsou vloupáním se do balíčku, vláda vyslovila negativní stanovisko. Včetně tohoto," poznamenal předseda vlády. Od letošního ledna zaměstnanci v prvních třech dnech nemoci na základě novely zákona o nemocenském pojištění nedostávají žádné nemocenské dávky. V následujících dnech, od čtvrtého do čtrnáctého dne nemoci, jim náhradu mzdy za prostonané pracovní dny ve výši 60 procent jejich průměrného výdělku vyplácejí zaměstnavatelé. Nevyplácení náhrady mzdy za první tři dny pracovní neschopnosti podle prezidenta Hospodářské komory ČR Petra Kužela významně zvýšilo produktivitu práce a ušetřilo prostředky podnikatelům i státu.

Vláda do dvou týdnů připraví nový zákon o prodeji pseudoefedrinu

Vláda do dvou týdnů připraví návrh umožňující znovu zavést prodej léků s pseudoefedrinem na osobní doklad. Novinářům to řekl premiér Jan Fischer s tím, že kabinet posoudil lidovecký návrh mířící ke stejnému cíli. Vydala k němu neutrální stanovisko. Lidovci navrhují, aby léky na nachlazení s obsahem pseudoefedrinu byly pouze na recept. Až 80 procent z těchto léků prodávaných v Česku končí v laboratořích drogových výrobců. Jen za poslední čtyři roky stoupla v ČR spotřeba léků s pseudoefedrinem o 380 procent. Prodej léků s pseudoefedrinem byl od května do října omezen, lékárník si mohl vyžádat od kupujícího osobní údaje a zkontrolovat v centrální databázi, jestli už v jiné lékárně nenakoupil nadměrné množství léků. Schraňování údajů o kupujících se ale nelíbilo úřadu na ochranu soukromí, napadla je i Česká lékárnická komora. Lékárny musely od této praxe ustoupit. Nyní se hledá řešení, jak prodej zneužitelných léků opět omezit. Podle Fischera bude nový předpis formulován tak, že k němu nebude mít úřad na ochranu soukromí výhrady. Nezávisle na stanovisku vlády o poslaneckém návrhu rozhodne parlament.

Hospodaření obcí letos skončí asi ve schodku 14,7 miliardy korun

Města a obce budou podle odhadů ministerstva financí v letošním roce hospodařit se schodkem 14,7 miliardy korun, což je nejvíce za posledních devět let. Vyplývá to z odhadů ministerstva financí, které prezentoval na konferenci Svazu měst a obcí náměstek ministra financí Bohdan Hejduk. Loni obce vykázaly přebytek 15,6 miliardy korun. Příští rok by se měla podle odhadů díky růstu daňových příjmů situace zlepšit a schodek hospodaření obcí by měl klesnout na 3,2 miliardy korun. MF odhaduje pro příští rok opět meziroční růst daňových příjmů. Ten ale podle svazu zčásti zajišťuje zvýšení většiny sazeb daně z nemovitosti. "Nicméně odhady jsou obtížené, tak jsem doporučil obcím, aby rozpočty na příští rok sestavovaly na úrovni příjmů dosažených v letošním roce," uvedl Hejduk. Zároveň dodal, že dotace od státu nebudou v příštím roce valorizovány.

Komise ZČU prověřila všechny doktorandy, ze 63 je 14 podezřelých

Komise Západočeské univerzity (ZČU) dokončila prověřování studia všech 63 absolventů doktorského programu na právech v Plzni. Vážná pochybení zjistila ve 14 případech. ČTK o tom informovala prorektorka a předsedkyně komise Eva Pasáčková. Podle rektora Josefa Průši univerzita nyní čeká na stanovisko advokátní kanceláře, které by měla dostat v půlce prosince. Teprve na základě právního rozboru bude jednat o konkrétních jménech a postupech, tedy i o případném odebrání titulu. Komise dokončila první etapu šetření zaměřenou na doktorské studium, nyní se bude zabývat studiem několika stovek absolventů magisterského studia. U podezřelých doktorských prací zjistila komise různé nedostatky. Například u některých chybí doklady o publikační a vědecké aktivitě během doktorského studia. Dále chybí i takzvané autoreferáty čili shrnutí určené pro členy komise. Na vysvědčeních některých doktorandů bylo uvedeno také například správní právo místo občanského a podobně.

Děkan právnické fakulty Jiří Pospíšil ČTK řekl, že bude důležité rozebrat, co těch 14 případů obnáší. "Pokud jde o vážné pochybení, jak konstatovala komise, pak toto číslo není malé," uvedl Pospíšil. Podle svých slov nečekal, že by byl počet podezřelých absolventů doktorského programu tak vysoký.

Práva v Plzni mají novou vědeckou radu

Práva v Plzni provedla zásadní změny ve své vědecké radě. Po skandálech, které se s děním na škole v minulých týdnech objevily, více než zdvojnásobila počet členů rady. Usednou v ní významní domácí odborníci. Jsou mezi nimi například bývalí ministři spravedlnosti Jaroslav Bureš a Karel Čermák, ombudsman Motejl Otakar, soudci Ústavního i Nejvyššího správního soudu a další. Nechybí ani zástupci ostatních českých právnických fakult. "Byly osloveny opravdu významné osobnosti českého právnického života. Dosud vědecká rada zde byla jen formalitou, tedy nescházela se. Dnes je svou velikostí shodná jako rada pražské právnické fakulty," uvedl děkan plzeňských práv Jiří Pospíšil.

Někteří cizinci přes VŠFS získali vízum, do školy prý nechodí

Cizinecká policie prověřuje zahraniční studenty soukromé Vysoké školy finanční a správní (VŠFS). Někteří z nich jsou prý totiž v ČR na studijní vízum, ačkoliv do školy nechodí. Informoval o tom Český rozhlas - Radiožurnál. "Máme určité indicie. Takový případ je potřeba prošetřit a zjistit, zda má cizinec oprávnění nadále pobývat na území České republiky," řekla Radiožurnálu mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Ministerstvo školství chce případ prošetřit, podle mluvčího Tomáše Boušky ale zatím vůbec není jasné, zda jde o něco nelegálního. Škola prý o takových studentech neví, protože k nim přicházejí přes různé zprostředkovatelské agentury. O VŠFS se v současnosti mluví i v souvislosti s některými pražskými politiky, kteří zde získali diplom za nezvykle krátkou dobu.

Podle zprávy přístup Chomutova ještě zhoršuje zadlužení Romů

Přístup chomutovské radnice k dlužníkům nájemného ještě zhoršuje jejich zadlužení, vyplývá to z vládou schválené zprávy o stavu ve vyloučených lokalitách města Chomutova. Novinářům to po zasedání vlády řekl ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb. V důsledku chybně provedené privatizace bytového fondu je podle zprávy 90 procent dluhů na nájemném nedobytných. Řada lidí je ohrožena prostitucí; jednotlivé domácnosti svým "devastujícím účinkem" ohrožuje organizovaný zločin prováděný asi čtyřmi místními klany, které si město rozdělily na svá teritoria. Chomutovská radnice podle zprávy dále dostatečně nevyužívá možnosti vyplácet potřebným lidem některé dávky, na které mají nárok; jedná se zejména o příspěvky na živobytí a doplatky příspěvků na bydlení u sociálně slabých obyvatel. Podle zprávy se Chomutovu také zásadně nedostává terénních pracovníků, kteří by Romům pomáhali. Podle Kocába nejen chomutovská radnice dluhy od neplatičů vymáhá neefektivně, navíc je o další peníze zbytečně připraví exekutoři. Za nedoplatky v řádu stovek nebo tisícovek korun totiž vybírají desetinásobně vyšší částky. Závěry zprávy o chomutovských vyloučených lokalitách Kocáb zapracuje do připravované strategie boje proti sociálnímu vyloučení.

Podle chomutovské radnice Kocábova zpráva obsahuje nesprávné a lživé informace. Vedení města je přesvědčeno, že cílem materiálu je poškodit dobré jméno Chomutova. "Mnoho tvrzení uvedených v materiálu je vytržených z kontextu, či si o nich zpracovatel vyvodil vlastní závěr, aniž by si ověřil skutečný stav věci," stojí ve stanovisku chomutovské radnice ke Kocábově analýze.

Ministerstvo omezilo provoz první herny dle požadavku Litvínova

Ministerstvo financí (MF) omezilo provoz videoterminálů v první herně v Litvínově. U povolení pro hernu v městské části Osada respektovalo vyhlášku města a omezilo tam provoz videoterminálů na dobu od 10:00 do 22:00. Je to v tomto směru první vstřícný krok ministerstva, řekl novinářům starosta Daniel Volák (ODS). Videoterminály povoluje výhradně ministerstvo financí. Litvínov postupoval podle nařízení, jež ukládá zájemci o provozování videoterminálů doložit na MF stanovisko města či obce. MF už dříve na podnět města zrušilo povolení k provozování videoloterijních terminálů v jedné z heren v problémovém litvínovském sídlišti Janov. Strážníci totiž při kontrolách herny zjistili, že obsluha umožňuje hrát na videoterminálech nezletilým. Město jedná i s představiteli sdružení zábavního průmyslu a Asociace provozovatelů kurzových sázek. Přislíbili opatření, jež by měla negativní jevy související s provozem videoterminálů eliminovat.

Uprchlý vězeň Tauchen se zastřelil sám, potvrdila inspekce

Uprchlý vězeň Pavel Tauchen se při zatýkání zastřelil sám. Podle policejní inspekce spáchal během policejního zásahu v Hajanech na Strakonicku sebevraždu. ČTK to potvrdila mluvčí inspekce Martina Lídlová. Nejasné zatím zůstává, kdo postřelil Tauchenovu manželku. Jak a kým byla postřelena Tauchenova manželka, inspekce prošetřuje. "Předpokládáme, že do konce prosince 2009 bude šetření ukončeno," dodala Lídlová.

Budvar letos prodal v Kanadě o pětinu piva více než loni

Budějovický Budvar za deset měsíců letošního roku prodal v Kanadě 7000 hektolitrů světlého ležáku, což je meziročně o 21 procent více. Přitom už v polovině září tam bylo vyvezeno tolik piva jako za celý loňský rok, sdělil ČTK mluvčí Budvaru Petr Samec. Českobudějovický pivovar se na kanadském trhu poprvé objevil v roce 2001, kdy tam vyvezl prvních 500 hektolitrů světlého ležáku značky Czechvar. Pod touto značkou musí své pivo v Kanadě a USA prodávat kvůli dlouholetému sporu s americkým pivovarem Anheuser-Busch o ochranné známky "Budweiser" a "Bud".

Cimrman bude součástí české expozice na Expo 2010

Na světové výstavě Expo 2010 Česká republika představí také Járu Cimrmana, věhlasného fiktivního českého velikána. Podle zdroje ČTK o tom rozhodli lidé ve veřejném hlasování. Cimrman se tak stal jedním z pěti českých divů, které vybrala veřejnost k prezentaci na kulturní olympiádě v Číně. Celkem Česko na Expu 2010 představí 25 "perel", například Karlův most, české lázně, Český Krumlov či Lednicko-valtický areál, dále kontaktní čočky, lodní šroub či slovo robot. Přibude k nim nově i vymyšlený génius Cimrman z dob Rakouska-Uherska. Kancelář generálního komisaře pro Expo 2010 k informacím o Cimrmanovi pouze sdělila, že by se jeho představení v Číně nebránila. Byl by to vítaný symbol českého smyslu pro humor, řekl ČTK mluvčí české účasti Jiří Potužník. Oficiálně budou lidmi vybrané perly představeny až koncem prosince. Světovou výstavu Expo 2010 Číňané zahájí 1. května příštího roku.

Památník 17. listopadu na Národní třídě je opět v původním stavu

Pomník připomínající 17. listopad na Kaňkově paláci na Národní třídě je opět v původním stavu. Majitel budovy Česká advokátní komora (ČAK) z něj v pondělí odstranila plastiky s hajlujícími rukama a s rukama se vztyčenými prostředníky, které na pamětní desku přidělal výtvarník Roman Týc. Pracovníci ČAK je odstranili mimo jiné z bezpečnostních důvodů. Nové části byly přichyceny jen magnety a začaly opadávat, uvedla mluvčí komory Iva Chaloupková s tím, že nyní je má policie, která o ně požádala a případ vyšetřuje. Na událost v neděli upozornil server Týden.cz s tím, že autorem ironicky upraveného pomníku je Týc. Z obou stran protáhl lištu, na které jsou umístěny ruce se symbolikou vítězství. K 17. listopadu 1989 přibyl týž den roku 1939 a letošní úterý, kdy se slavilo 20. výročí událostí sametové revoluce. Zmnožila se i prstová symbolika. Nad rokem 1939 ruce hajlují, nad letošním datem vztyčené prostředníčky.

Týc je znám i díky své akci v roce 2007, kdy v Praze vyměnil zhruba 50 panáčků na semaforech pro chodce. Nejnovější počin nazval Není co slavit a je ho podle něj třeba vnímat v souvislostech. "Češi hajlovali tenkrát, konec konců dělají to i dnes, vítězná viktorka po letech možná zase až tak vítězná není, prostředníček neváhal vztyčit premiér Topolánek a zaštítil se jím veřejně i Karel Gott. To taky o něčem vypovídá," řekl serveru Týden.cz Roman Týc.

Zemřel básník Jaromír Hořec, zakladatel České expedice

Ve věku nedožitých 88 let v neděli po krátké nemoci zemřel básník, novinář a historik Jaromír Hořec. ČTK to řekl jeho zeť František Dospiva. Hořec, vlastním jménem Jaromír Halbhuber, se narodil 18. prosince 1921 v Chustu v tehdejší Podkarpatské Rusi. Autor řady básnických sbírek, v roce 1945 jeden ze zakladatelů deníku Mladá fronta, kde působil do roku 1950 jako šéfredaktor a ředitel stejnojmenného nakladatelství, byl také úspěšným textařem písní. Písničky Dva modré balónky, Docela všední obyčejný den, Nedělní vláček či populární Barborka doslova zlidověly. Jejich prvními interprety byli Josef Zíma, Vlasta Průchová a také Waldemar Matuška.

V roce 1954 dokončil Hořec studia češtiny a literární vědy na filozofické fakultě a od roku 1965 byl pedagogem na fakultě sociálních věd a publicistiky a redaktorem edice Magnet v nakladatelství Naše vojsko. V roce 1969 byl vyloučen z KSČ, zbaven místa na fakultě, postu šéfredaktora časopisu Univerzita Karlova a o rok později odešel do invalidního důchodu. V roce 1977 podepsal Chartu 77 a o dva roky později založil samizdatovou edici Česká expedice, kde vyšlo na 120 svazků. Kvůli jejich šíření a podvracení republiky byl v roce 1981 půl roku ve vazbě.

Česká bikerka Huříková bude jezdit za španělský tým

Česká bikerka Tereza Huříková bude od příštího roku jezdit v barvách španělské stáje Trek Lorca Taller del Tiempo. Někdejší juniorská mistryně světa podepsala smlouvu do roku 2012, což pro ni znamená jistotu týmového zázemí až do olympijských her v Londýně, které jsou jejím hlavním dlouhodobým cílem. Huříková si začala hledat novou stáj poté, co se dozvěděla, že končí tým ČS MTB. "Rozhodla jsem se pro tento tým, protože ze všech nabídek mi dal nejlepší podmínky," řekla novinářům dvaadvacetiletá cyklistka.

Počasí v České republice

V úterý čekáme oblačno, místy přeháňky, od jihozápadu Čech postupně déšť. Teploty 8 až 12 stupňů Celsia, na horách kolem pěti.