CNN Prima News: Německý zámek Moritzburg čelí žalobě kvůli výstavě o Šafránkové

Syn zesnulé herečky Libuše Šafránkové Josef Abrhám mladší podal žalobu na německý zámek Moritzburg, který proslavila pohádka Tři oříšky pro Popelku. Zámek podle Abrháma bez jeho souhlasu znovu uspořádal výstavu o Šafránkové. Uvedla to televize CNN Prima News. Podle ředitelky zámku je výstava poctou Šafránkové. "Velice rádi bychom i se synem paní Šafránkové prošli tuto výstavu, abychom mu vysvětlili, co je naším cílem. Nicméně nevystavujeme žádné soukromé fotografie, protože víme, že ona sama byla stydlivá," dodala ředitelka zámku Dominique Fliegerová.

Z filmu Tři oříšky pro Popelku, v němž se Šafránková představila v hlavní roli spolu s Pavlem Trávníčkem, jsou na zámku Moritzburg k vidění kostýmy i originální rekvizity, jako třeba Popelčino sedlo. Výstava o životě Šafránkové doprovází hlavní expozici. Lidé ji mohou navštívit do 25. února.

"Zámek Moritzburg se rozhodl uspořádat výstavu bez jakékoli konzultace s panem Abrhámem mladším, který je nositelem osobnostních práv po své zemřelé matce," uvedl advokát Aleš Rozehnal. Herečka podle něj chtěla mít alespoň minimální kontrolu nad tím, jak bude výstava vypadat. "Dokonce prodávají bez jeho souhlasu různé upomínkové předměty s jejím vyobrazením a musím říct, že často velmi pochybné kvality," podotkl Rozehnal.