Fotbalisté porazili Anglii 2:1 a udělali velký krok k postupu

Čeští fotbalisté v šestém z osmi utkání evropské kvalifikace po jednom z nejlepších výkonů za poslední roky překvapivě porazili po obratu Anglii 2:1 a udělali velký krok k postupu na šampionát. Čtvrtý tým loňského mistrovství světa poslal v Edenu v páté minutě do vedení Harry Kane z penalty, ale za čtyři minuty srovnal Jakub Brabec a v 85. minutě při premiéře v reprezentačním áčku rozhodl střídající Zdeněk Ondrášek. V dalším zápase kvalifikace český celek 14. listopadu v Plzni přivítá Kosovo a skupinu zakončí o tři dny později v Bulharsku. V pondělí reprezentanti v Praze změří síly v přípravě se Severním Irskem.

Fotbalová asociace se před zápasem rozloučila se čtyřmi bývalými reprezentanty brankářem Čechem a hráči Plašilem, Lafatou a Kolářem, kteří nedávno ukončili kariéru. Všichni dostali pamětní obraz.