Do rozhlasu jsem nastoupila hned po škole po absolvování studia filozofie na Filozofické fakultě UK v roce 1993. První zkušenosti jsem získala v zahraničním vysílání, kde jsem strávila přibližně rok. Poté jsem přestoupila do zahraniční redakce Radiožurnálu, kde jsem začala objevovat svět. Během let jsem procestovala řadu zemí, reportovala ze summitů, voleb, hlásila se z Vatikánu, když se svět loučil s Janem Pavlem II. Speciálně jsem se zaměřovala na Turecko, Itálii a německojazyčné země.
Za své nejkrásnější novinářské období považuji čtyři roky, které jsem strávila v Berlíně jako zahraniční zpravodajka Českého rozhlasu.
V letech 2006 - 2010 a 2014 -2016 jsem vedla zahraniční redakci. Od září 2016 jsem se stala šéfredaktorkou Radia Praha. Dříve jsem zprostředkovávala se svým týmem zahraniční dění sem do Česka, teď naopak s kolegy vysíláme do zahraničí o tom, co se děje v Česku. To hlavní zůstává, práce mi byla vždy koníčkem a vždy jsem se snažila, aby moje reportáže i reportáže mého týmu bavily i posluchače.
A co mne baví ve volném čase? Být s rodinou, přáteli, cestovat, číst zajímavé knihy, chodit na operu, ale taky třeba na fotbal. Mám to štěstí, že některé mé koníčky se dají spojit s prací.
všechny články autora
-
Mluvím jako naše babička
Z Ukrajiny, Slovenska, Balkánu se sjely folklorní soubory převážně z řad potomků Čechů. České tance i čeština tak v krajanských komunitách přežívají do dnešní doby.
-
Vystoupením SOČR vyvrcholí Dvořákova Praha
Koncertem pod taktovkou Petra Popelky zároveň vyvrcholí oslavy ke 100. výročí od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání.
-
Lipavský: Život v zahraničí je obohacující
„Úloha a místo zahraničních Čechů v bilaterálních vztazích“ je název konference, na kterou se do Prahy sjeli krajané z celého světa.
-
Masaryk, Kundera, Menšík – slavní jihomoravští rodáci
Spisovatel Milan Kundera byl jedním z nejznámějších synů jihomoravské krajské metropole. Jeho duchovní odkaz reprezentuje v rodném městě Knihovna Milana Kundery.
-
Museum Kampa slaví 20 let!
Muzeum Kampa láká na tvorbu Františka Kupky, jednoho z nejdůležitějších představitelů světového umění 20. století a dalších předních umělců.
-
Před 75 lety naposledy vydechl druhý československý prezident Edvard Beneš
Zemřel 3. 9. 1948 ve své milované vile v Sezimově Ústí. Asi žádný politik naší země za celé 20. století nebyl vystaven tak osudovým zvratům a takovým situacím jako Beneš.
-
U zrodu české školy ve Wolfsburgu stál Jiří Jerhot
První česká škola bez hranic vznikla před 20 lety v Paříži. Od té doby se jejich seznam úspěšně rozrůstá. V naprosté většině u jejich zrodu stojí ženy, až na dvě výjimky.
-
Před 45 lety spojila trasa metra A magická místa staré Prahy
Projíždí pod ikonickými památkami. Má jednotný design. Zpravodajský server CNN i proto zařadil stanici Staroměstská mezi nejkrásnější zastávky metra v Evropě.
-
Atletické MS v Helsinkách před 40 lety bylo dosud nejúspěšnějším
Z premiérového mistrovství světa v atletice přivezla tehdy ještě společná československá reprezentace bohatou sbírku medailí.
-
Mariánský most v Ústí nad Labem slaví pětadvacáté narozeniny
Odvážně architektonicky řešená stavba vzbudila po dostavbě zájem na celém světě. Mimo jiné získala Cenu Evropské asociace ocelových konstrukcí.
Pages
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »