Do rozhlasu jsem nastoupila hned po škole po absolvování studia filozofie na Filozofické fakultě UK v roce 1993. První zkušenosti jsem získala v zahraničním vysílání, kde jsem strávila přibližně rok. Poté jsem přestoupila do zahraniční redakce Radiožurnálu, kde jsem začala objevovat svět. Během let jsem procestovala řadu zemí, reportovala ze summitů, voleb, hlásila se z Vatikánu, když se svět loučil s Janem Pavlem II. Speciálně jsem se zaměřovala na Turecko, Itálii a německojazyčné země.
Za své nejkrásnější novinářské období považuji čtyři roky, které jsem strávila v Berlíně jako zahraniční zpravodajka Českého rozhlasu.
V letech 2006 - 2010 a 2014 -2016 jsem vedla zahraniční redakci. Od září 2016 jsem se stala šéfredaktorkou Radia Praha. Dříve jsem zprostředkovávala se svým týmem zahraniční dění sem do Česka, teď naopak s kolegy vysíláme do zahraničí o tom, co se děje v Česku. To hlavní zůstává, práce mi byla vždy koníčkem a vždy jsem se snažila, aby moje reportáže i reportáže mého týmu bavily i posluchače.
A co mne baví ve volném čase? Být s rodinou, přáteli, cestovat, číst zajímavé knihy, chodit na operu, ale taky třeba na fotbal. Mám to štěstí, že některé mé koníčky se dají spojit s prací.
všechny články autora
-
Dominika Haška uvedli před 10 lety jako prvního Čecha do hokejové Síně slávy
Vstoupit do Síně slávy je poctou, které se dočká jen pár výjimečných. Bývalý gólman byl prvním z Čechů, který se této pocty dočkal.
-
Písně a písničkáři 17. listopadu
Česko slaví 35 let od pádu komunistického režimu. K masovým demonstracím se váže neodmyslitelně hudba, která tehdy zněla z balkónů a na náměstích po celé zemi.
-
Před 100 lety zemřel Jakub Schikaneder: autor krásy v ponurosti
Dílo Jakuba Schikanedera vyzařuje melancholii a krásu pražských uliček a temných zákoutí. Svět jeho mistrovských děl i po sto letech fascinuje svou hloubkou a náladovostí.
-
Svatořečení Anežky České před 35 lety předznamenalo pád totality
Svatořečení české patronky 12. listopadu 1989, pět dní před začátkem sametové revoluce, se stalo symbolem naděje a změn v Československu.
-
20 let bez povinné vojny: Česko zahájilo éru profesionální armády
4. listopadu 2004 Senát odsouhlasil konec povinné vojenské služby. Po letech obav z povolávacích rozkazů si tisíce mladíků konečně vydechlo s vědomím, že nemusí na vojnu.
-
Návštěva pražských hřbitovů je zážitkem
Pražské hřbitovy už dávno nejsou jenom místem posledního odpočinku, kam chodí pozůstalí vzpomínat na své zesnulé.
-
Češi si připomněli výročí vzniku státu, prezident vyznamenal 56 osobností
Češi si 28. října připomněli106. výročí vzniku samostatného Československa. Prezident Petr Pavel i premiér Petr Fiala (ODS) položili věnce u památníku na Vítkově.
-
Slavíme Den stromů
Můžeme se díky nim nadechnout, v létě nám poskytují stín, některé chutné plody. Jsou domovem ptáků a dalších živočichů. Mnohé stromy jsou opředeny pověstmi a legendami.
-
Trojský most: krásný, ale drahý
Nový Trojský most slouží chodcům, cyklistům, tramvajím a autům už deset let. Podle architektů patří mezi nejkrásnější novodobé stavby v Česku.
-
Výzva Československého rozhlasu po Mnichovské dohodě k americkým krajanům
V napjaté atmosféře roku 1938 byl rozhlas pravděpodobně nejvlivnějším sdělovacím prostředkem. Rozhlasový archív skrývá unikátní projevy té doby.
Pages
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »