Do rozhlasu jsem nastoupila hned po škole po absolvování studia filozofie na Filozofické fakultě UK v roce 1993. První zkušenosti jsem získala v zahraničním vysílání, kde jsem strávila přibližně rok. Poté jsem přestoupila do zahraniční redakce Radiožurnálu, kde jsem začala objevovat svět. Během let jsem procestovala řadu zemí, reportovala ze summitů, voleb, hlásila se z Vatikánu, když se svět loučil s Janem Pavlem II. Speciálně jsem se zaměřovala na Turecko, Itálii a německojazyčné země.
Za své nejkrásnější novinářské období považuji čtyři roky, které jsem strávila v Berlíně jako zahraniční zpravodajka Českého rozhlasu.
V letech 2006 - 2010 a 2014 -2016 jsem vedla zahraniční redakci. Od září 2016 jsem se stala šéfredaktorkou Radia Praha. Dříve jsem zprostředkovávala se svým týmem zahraniční dění sem do Česka, teď naopak s kolegy vysíláme do zahraničí o tom, co se děje v Česku. To hlavní zůstává, práce mi byla vždy koníčkem a vždy jsem se snažila, aby moje reportáže i reportáže mého týmu bavily i posluchače.
A co mne baví ve volném čase? Být s rodinou, přáteli, cestovat, číst zajímavé knihy, chodit na operu, ale taky třeba na fotbal. Mám to štěstí, že některé mé koníčky se dají spojit s prací.
všechny články autora
-
630 let od umučení Jana Nepomuckého
Jeden z českých zemských patronů byl brutálně umučený na rozkaz krále Václava IV. Už v roce 1721 byl Jan Nepomucký blahořečen a 1729 byl prohlášen za svatého.
-
Jan Smigmator míří do Carnegie Hall
Je jedním z nejznámějších swingových a jazzových zpěváků Česka. Ve vlastní režii vydává desky, vyprodal Lucernu i Obecní dům. Teď míří ještě výš do Carnegie Hall v NY.
-
Kintera: Majitelé jsou odvážní, když si moje kresby pověsí do svých obýváků!
Krištof Kintera je známý díky velkým kinetickým sochám a technickým instalacím. V galerii DOX je nyní k vidění na 300 kreseb, na kterých umělec pracoval přes 2 desetiletí.
-
40 let od největšího únosu Čechoslováků v dějinách
1300 kilometrů museli ujít Čechoslováci, které zajali v Angole partyzáni z hnutí UNITA. Zajatce, včetně žen a malých dětí, mučily obrovské průjmy, vyčerpání i strach.
-
Finanční podpora malého podnikání a vzdělání mění lidem v Zambii zásadně život
Vysoká míra nezaměstnanosti, vysoký počet podvyživených, špatná infrastruktura, nedostatek kvalifikovaných pracovních sil. Zambie patří k nejméně rozvinutým státům světa.
-
50 let největší chráněné krajinné oblasti v Česku
Poslední živé hory v Česku, tak označuje Beskydy současný ředitel. CHKO byly vyhlášeny 5. 3. 1973.
-
Generál Emil Boček, pilot slavné 310. stíhací perutě, slaví 100. narozeniny. Blahopřejeme!
Příběh válečného veterána, armádního generála Emila Bočka, příslušníka československého letectva ve Velké Británii během druhé světové války, je doslova fascinující.
-
Stavba století slouží lidem už 50 let
Nuselský most je jednou z klíčových dopravních staveb v Praze. Denně po něm projede přes 160 tisíc aut a uvnitř 750 souprav metra.
-
85 let od premiéry Čapkovy Matky – dramatu ženy, která odmítá obětovat syny ve válce
V souvislosti s válkou na Ukrajině dostalo protiválečné drama Karla Čapka aktuální rozměr. Spisovatel v roce 1938 reagoval na předválečnou situaci v Evropě.
-
Čeští vítězové Grammy
V pondělí 6. února budou známé výsledky výročních cen Grammy. V minulosti několikrát uspěli i čeští umělci, nejčastější nominace jsou v kategorii klasické hudby.
Pages
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »