Nárůst počtu nakažených covidem v neděli poprvé za více než tři týdny zrychlil

V neděli v Česku přibylo 1911 potvrzených případů onemocnění covidem, o 169 víc než před týdnem. Byl to první mezitýdenní nárůst od 12. března. Od začátku epidemie loni v březnu zemřelo v České republice více než 27.000 lidí, u kterých byla nákaza novým koronavirem prokázána. Většina z nich zemřela letos. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Novým koronavirem se v Česku za více než 13 měsíců nakazilo 1,55 milionu lidí. Přibližně devět z deseti se už uzdravilo. Denní nárůsty počtu nově potvrzených případů ve srovnání se stejným dnem předcházejícího týdne už přibližně měsíc klesají. Výjimkou od konce prvního březnového víkendu byl pouze pátek 12. března a neděle minulého týdne. Nejvíce se nyní nákaza šíří na pomezí jižních Čech a Vysočiny.

Se zpomalováním šíření nákazy se v posledních dnech rovněž snižují počty pacientů s covidem-19 vyžadujících nemocniční péči. S covidem leželo v neděli v českých nemocnicích 5794 lidí, o téměř 1800 méně než před týdnem. V těžkém stavu bylo 1335 pacientů, což je nejméně od 21. února. Alespoň jednu dávku vakcíny má 1,2 milionu lidí. Obě potřebné dávky dostalo zatím 576.328 lidí.