Noc na sobotu byla na mnoha místech opět tropická, v Klementinu 22,9 stupně
Noc na sobotu byla v Česku na mnoha místech opět tropická, kdy teploty neklesly pod 20 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo v pražském Klementinu, meteorologové tam naměřili 22,9 stupně V dalších dnech už se podle meteorologů ochladí a dnes se vyskytnou zejména v západní, jihozápadní a jižní polovině Čech a odpoledne i na jižní a střední Moravě bouřky.
Teplotní rekordy padly v pátek na téměř 60 procentech ze zhruba 170 meteorologických stanic v Česku, které fungují alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v Dobřichovicích u Prahy, kde naměřili 36,9 stupně Celsia. Alespoň 36 stupňů bylo na 16 stanicích. Na svém facebooku o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nejteplejším dnem letošního roku i po dnešku zůstává 2. červenec, kdy teplota na několika místech překonala 37 stupňů.