Armáda otevřela nové rekrutační centrum v Praze

Armáda ČR (AČR) otevřela nové rekrutační centrum v Rytířské ulici v Praze. Nábor rekrutů pro armádu je priorita, řekl novinářům první zástupce náčelníka generálního štábu Miroslav Hlaváč. Dodal, že od začátku roku se náboru daří. Na rok 2026 je stanoven cíl přijmout do služebního poměru vojáka z povolání 2250 osob, z toho k dnešnímu dni je přijato 1800 lidí. Armáda aktuálně poptává především uchazeče na základní bojové a podpůrné pozice, tedy střelce, řidiče, spojaře, ale i specialisty, například dělostřelce, ženisty, protiletadlovce, výsadkáře či logistiky a mechaniky. Uchazeče poptává rovněž Vojenská policie. V Praze a mohou občané sloužit jako profesionální vojáci i vojáci v aktivní záloze například u Hradní stráže, Čestné stráže AČR, 24. základny dopravního letectva ve Kbelích, Agentury komunikačních a informačních systémů a Praporu územní obrany. Hlaváč míní, že zvyšující se zájem lidí, kteří jdou do armády, bude dlouhodobý trend. Armáda má v současnosti síť rekrutačních pracovišť v Čechách i na Moravě.