Od letoška se zpřísňuje sledování absence ve školách, data musí posílat i MŠ
Od letošního roku se zpřísňuje sledování absence žáků a studentů ve školách, údaje o dětech v povinném předškolním vzdělávání, tedy pětiletých, budou odevzdávat také mateřské školy. Změnu přinesla novela vyhlášky, poprvé budou školy data odesílat do 15. dubna. Ministerstvo by mělo díky datům získat podrobný přehled o celkovém stavu docházky v regionech, školách nebo ročnících. Data využije úřad jako podklad pro zacílení podpory potřebným školám, vyplývá z informačního webu ministerstva.
Mateřské školy budou nově dvakrát ročně zasílat ministerstvu školství údaj o dnech, ve kterých dítě zameškalo povinné předškolní vzdělávání.To je od roku 2017 povinně pro pětileté děti. Školy budou data předávat dvakrát ročně, a to do 15. dubna za období od 1. září do 31. ledna téhož školního roku a do 15. října za období 1. února do 30. června předchozího školního roku, vyplývá z vyhlášky.